A.O.S.B. 10001 Sokak No: 9 Çiğli / İZMİR
+90 (232) 472 15 45
info@lunatr.com

ŞİRKET PROFİLİ

LUNA Akıllı Su ve Elektrik Sayaçları | Smart Water and Energy Meters

LUNA ELEKTRİK ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

LUNA, 1991 yılında İzmir’de elektrik enerjisi ölçümü için elektronik devreler, ürünler tasarlayan ve üreten bir şirket olarak kurulmuştur. LUNA, elektrik sayaçları ile hızla pazar lideri konumuna gelmiştir ve bu durum, LUNA’nın ürün yelpazesini yeni alanlara geliştirmesine ve genişletmesine izin vermiştir. Böylece, su sayacı üretimi ve tasarımı 2013 yılında başlamıştır.

2015 sonunda LUNA, Türkiye’de hükümet tarafından tescillenmiş sınırlı sayıda kayıtlı Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nden biri olmuştur. LUNA’nın Ar-Ge Merkezi, Elektronik Ar-Ge, Yazılım Ar-Ge, Mekanik Ar-Ge ve Su Sayacı Ar-Ge departmanlarından oluşmaktadır. LUNA’da, 600’den fazla çalışanı ve 60 mühendis ve teknisyenle güçlü, deneyimli Ar-Ge ekibi, üretim için gerekli tüm bileşenleri tamamen tasarlamakta, geliştirmekte ve üretmektedir. Elektronik devreler, plastik ve metal bileşenler, yazılım ve donanımlar fabrikada yapılmaktadır.

Şu anda LUNA, Türkiye’nin içinde ve dışında yüksek kaliteli ve yüksek teknolojili akıllı metreler sağlayan Türkiye’nin en büyük akıllı sayaç tedarikçilerinden biridir. LUNA, ayrıca aylık bir dönemde 400.000’den fazla akıllı sayaç üretim kapasitesine sahiptir. Ayrıca, son 5 yıldır Türkiye’de pazar lideri olan LUNA, 4 milyondan fazla elektronik elektrik sayacı ve 1,5 milyondan fazla su sayacı satmış ve her yıl % 15 ihracat oranı ile satış yapmıştır.

Şimdi LUNA akıllı elektrik sayaçları, mekanik ve akıllı su sayaçları, akıllı ağ teknolojileri, lV prizleri ve dimmerler, ısı sayaçları, iç ve dış aydınlatma ürünleri ile kapsamlı bir üretim alanına sahiptir ve Türkiye’de 2016 yılında bu kapsamlı çalışma alanı ile LUNA, % 90’dan fazla pazar payına ulaşmıştır.

LUNA akıllı sayaçları, AB tarafından yetkilendirilmiş Test Laboratuvarları ve Kuruluşları ile koordinasyon içinde, MID ve ulusal sertifikalarla onaylanmıştır. Artık LUNA, TS EN 150 / IEC 17025 ve 150-9001 standartlarına göre su sayaçları için akredite bir laboratuvara sahiptir ve test ve kalibrasyonun güvence yeterliliği ile müşterilerin ürünlerini şirket içinde ve dışında test etmektedir.

LUNA, özel ihtiyaçlar ya da özel ihtiyaçlar için yüksek kaliteli ve yüksek miktarlı akıllı sayaçların üretimi ile mümkün olan en kısa sürede müşteri pazarına tedarik edebilmektedir.

LUNA akıllı su sayaçlarının yelpazesi; çok yüksek ve doğru ölçüm değerlerine sahip tüm çap boyutları (DN 15-DN250) için; herhangi bir mekanik ekran ünitesi olmaksızın tasarlanmış ve geliştirilen dijital su sayaçları, standartta hem güvenli dual optik ve RF okuma (AMR) özelliği içerir. Ayrıca gerektiğinde sayaçların, tüketicinin su kullanımını iki yönlü telsiz frekans iletişimi üzerinden kontrol etmek için küresel valf ile donatılabilir. Küresel vanalı sayaçlar, ön ödemeli sayaçlar olarak kullanılabilir ve / veya patlama ve sızıntılara ilişkin aşırı kullanım durumunda su akışını kesebilir. Sayaçlar yüksek doğruluk sınıflarına sahiptir (R> = 250, C Sınıf), tek bataryası ile en az 1 O yıl boyunca çok zorlu saha koşullarına hassas ve doğru ölçüm yapmaya devam etmektedir.

Akıllı ön ödemeli su sayaçları yüksek güvenlikli çekirdek temassız teknolojisiyle birlikte tasarlanan ve geliştirilen çok yüksek ölçüm doğruluğuna (sınıf C veya Sınıf B) sahiptir, ayrıca gerekli güvenlik adımından ödün vermeden, SAM (Güvenli Erişim Modülü) ile uyguladıkları güvenliği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanır ve geliştirilir.

LUNA, pazar talebine ve elektrik sayacı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle de projeler geliştirmekte ve deneyimli Ar-Ge ekibi ile akıllı su sayacı teknolojisinde öne çıkmaktadır.

loT ve GPRS entegre ultrasonik veya woltman su sayaçları, yüksek hacimli (B ve C sınıfı) ve elektronik okuma, alarm ve sayaç kontrol vanası için iki yönlü iletişim ile, en yeni akıllı teknolojileri kullanarak evsel veya endüstriyel tüketici kullanımı için hazırdır.

LUNA Akıllı Sayaçlar, çok deneyimli ve çok profesyonel kadromuzla akıllı ölçüm gereksinimlerinizi karşılamak için her zaman hazırdır.